Hakkında

Temelleri 28 yıl önce atılan Teknokon Grup, endüstriyel tesislere ve projelere yönelik anahtar teslim mühendislik, tedarik, inşaat, montaj, taahhüt ve bakım hizmetleri sunmaktadır. 

Kurulduğu tarihten bu yana faaliyet gösterdiği alanlarda ürettiği projelerle değer yaratan Teknokon Grup güvenilir ve kapsamlı hizmet anlayışını uluslararası standartlarda sürdürmeyi benimsemiş değişken koşullar altında hızlı hareket edebilen, dinamik ve sürekli gelişime inanan şirketlerden oluşmaktadır. 

Teknokon Grup, bünyesindeki her biri kendi alanında uzmanlaşmış şirketlerden oluşan çok disiplinli yapısı sayesinde, endüstriyel tesis ve projelerin mühendislik aşamasından devreye alma ve devamında bakım süreçlerine kadar tüm aşamalarında aktif rol üstlenmektedir. Tüm hizmetleri tek bir çatı altında sağlama becerisine sahip olan Grup, müşterilerine hizmete erişim ve  proje yönetim kolaylığı  sunarken tüm süreç bileşenlerini kapsayan 360° yaklaşımıyla pazarda öne çıkmaktadır.

Teknokon Grup şirketleri; enerji santralleri, rafineriler, petrol ve gaz depolama tesisleri, maden işleme ve rafinasyon, petrokimya, kimya, sektörleri ilehava ayrıştırma, asit, nişasta ve glikoz tesisleri ve demir çelik tesisleri başta olmak üzere  , faaliyet gösterdiği alanlardaki farklı vegeniş müşteri yelpazesine hizmet vermektedir.

İş Güvenliği, çevre bilinci, kalite ve güvenilirlik, Teknokon Grup’un   faaliyetlerindeki temel unsurlar arasındadır.  Faaliyet gösterdiği alanda, tamamlanan endüstriyel projelerinde edindiği bilgi birikimini, uluslararası mühendislik standartlarında ve titizlikle uygulanan iş güvenliği yöntemleri ile dinamik şirket kültürünü  birleştirerek, etkili, zamanında ve verimli proje yönetimi ve uygulama araçları geliştirmiştir.