Sezgi Barım

Sezgi Barım

İş Geliştirme ve Pazarlama Yöneticisi

“Sinerji” Fransızca kökenli bu kelimeyi TDK sözlük şöyle açıklıyor:” Artı güç, görevdeşlik, bir işi yapmak ve sonuçlandırmak için varılan ortak istek, güç. İşte Teknokon ’da illiklerinize kadar hissediyorsunuz bu gücü.

Unvanlardan bağımsız, departmanlardan bağımsız, yeri geldiğinde tek vücut olur herkes ve bu güç, sizi her zaman öyle korunaklı hissettirir ki her sabah koşarak geldiğiniz ikinci bir eviniz olur işiniz. Eğer sevdiğin işi yaparsan, hayatın boyunca bir kez bile çalışmış olmazsın, der Konfüçyüs. İşte 12 yıllık iş hayatımda 4 yıldır hiç çalışmıyorum ben, bu sebeple başlığı “Teknokon’lu olmak” olarak değiştiriyorum. Öğreniyorum, başarıyorum, büyüyorum ve tüm duygularımla “ben” olarak bu ailede yer alıyorum.

Şirketlerin hayatta kalması için başarmak, kazanmaktır esas olan ancak hiçbir başarı için ahlaki ve etik değerlerden vazgeçilmez Teknokon ‘da. Ve dürüstçe başarmak için bazen yorulursun, bazen pes edersin, her şey üst üste gelir bazen ama başarı da başarısızlık da mutluluk da mutsuzluk da herkes tarafından sahiplenilir Teknokon ‘da.

İşte bu değerleri kendine kılavuz etmiş bir şirketin parçası olmak o kadar gurur verici ki. Teknokon aileme çok çok teşekkür ederim.