Hakkımızda

​Teknokon Grup, endüstriyel projelerde mühendislik, tedarik, inşaat ve montaj anahtar teslimi taahhüt  ve bakım hizmetleri sağlamak üzere kurulmuş bir şirketler grubudur.

Teknokon Grup bünyesinde her biri kendi alanında uzmanlık geliştirmiş olan yedi şirket bulunmaktadır. Teknokon Grup, çok disiplinli bu yapısı ile bir endüstriyel projenin mühendisliğinden devreye alınmasına ve bakımına kadar tüm aşamalarını üstlenebilmekte, tüm hizmetlerin tek bir yapıdan verilmesi ile müşterilerine gerek yönetim kolaylığı gerekse maliyet avantajı sağlamakta ve bu sayede rakiplerinden farklılaşmayı hedeflemektedir.

Teknokon Grup şirketleri; enerji santralleri, rafineriler, petrol ve gaz depolama tesisleri, maden işleme ve rafinasyon tesisleri, petrokimya tesisleri, kimya tesisleri, hava ayrıştırma tesisleri, asit tesisleri, nişasta ve glikoz tesisleri ile demir çelik tesisleri sektörlerinde faaliyet gösteren müşterileri için hizmet vermektedir.

İş Güvenliği, Çevre, Kalite ve Güvenilirlik Teknokon Grup şirketleri’nin en temel unsurları arasında yer alır.  Teknokon Grup şirketleri, tamamlamış olduğu 100’ü aşkın endüstriyel projede elde ettiği bilgi birikimi sonucu, uluslararası standartlarda bir iş kültürü, sıfır kaza prensibi ile uyguladığı iş güvenliği yöntemleri ve etkili proje yönetim ve uygulama araçları geliştirmiştir. Teknokon Grup şirketleri, üstlenmiş olduğu projelerin; uluslararası mühendislik standartlarında, en rekabetçi fiyatlarla, hedeflenen iş programı doğrultusunda, yüksek kalite anlayışı ve verimli işgücü ile tüm hedeflerine uygun tamamlanmasını sağlamayı taahhüt etmektedir.